هر آنچه باید درباره نمایشگاه آنلاین کار بدانید (گفتگو با سحرناز امیرطهماسب – مدیر محصول تلنت کوچ)

نمایشگاه آنلاین کار هر ساله در چند نوبت توسط وب‌سایت تلنت کوچ برگزار خواهد شد. شرکت در این نمایشگاه فرصت مناسبی را برای کارفرمایان و تیم‌های منابع انسانی فراهم می‌کند تا نیروهای مورد نظر خود را به راحتی پیدا کنند. در نقطه مقابل، کارجویان نیز با وجود تجربه کاری محدود می‌توانند شانس خود را برای پیدا کردن بهترین فرصت‌های کاری امتحان کنند.
برای آشنایی بیشتر با نمایشگاه آنلاین کار، با سحرناز میرطهماسب، مدیر محصول تلنت کوچ، گفتگویی را انجام داده‌ایم.
نمایشگاه آنلاین کار از چه سالی و با چه هدفی شروع به کار کرد؟
نمایشگاه آنلاین کار فعالیت خود را از حدود سه سال قبل یعنی در سال 1395 شروع کرد. هدف اولیه ما فراهم کردن فضایی مختص دانشجویان و همچنین افراد کم تجربه جویای کار بود. در نقطه مقابل، کارفرمایانی قرار داشتند که به دنبال نیروی کار کم‌تجربه‌تر، اما مستعد یادگیری بودند.
بنابراین پس از بررسی‌های بسیار با طراحی این نمایشگاه تصمیم گرفتیم فرآیند مصاحبه و جذب نیروی کار را که تا پیش از این به صورت فیزیکی انجام می‌شد، به صورت آنلاین درآوریم.
ما قصد داشتیم تا در هزینه و انرژی‌های صرف شده برای استخدام نیروی کار صرفه‌جویی کنیم. با طراحی این نمایشگاه نیز فکر می‌کنم که تا حد زیادی به این هدف رسیدیم. ضمن اینکه نمایشگاهی به وجود آوردیم که محدود به مکان و زمان خاصی نمی‌شود و قابلیت استفاده از آن در هر زمان و مکانی هست.

ساز و کار نمایشگاه آنلاین کار به چه صورت است؟
در این نمایشگاه شرکت‌ها و سازمان‌ها غرفه‌های مجازی خواهند داشت. آنها از یک ماه قبل درخواستشان مبنی بر اینکه به چه نیروهایی نیاز دارند را در غرفه مخصوص به خود ثبت می‌کنند. کارجویان نیز با مراجعه به صفحه مخصوص شرکت‌ها یا سازمان‌ها می‌توانند برای فرصت‌های شغلی مورد نظر تا دو هفته بعد رزومه بفرستند.
در صورت تایید رزومه توسط کارفرما، روز و زمان مشخصی برای مصاحبه ویدیویی تنظیم خواهد شد و کارجویان می‌توانند آن را در بخش «جدول زمان‌بندی مصاحبه» مشاهده کنند.
هنگامی که زمان مصاحبه فرا برسد، کارفرما در اتاق مصاحبه حاضر شده و همچین یک Notification برای درخواست حضور کارجو در اپلیکیشن جهت مصاحبه ارسال می‌شود. در صورت باز بودن اپلیکیشن، تلفن همراه کارجو زنگ می‌خورد و با پاسخ دادن آن، مصاحبه شروع می‌شود. همین طور، در تمام این فرایند اطلاع‌رسانی، ایمیل نیز ارسال خواهد شد.
کارجو و کارفرما 15 دقیقه فرصت دارند تا با یکدیگر صحبت کنند. در صورت پایین بودن سرعت اینترنت و عدم امکان مصاحبه ویدیویی، امکان chat و گفتگوی متنی نیز وجود خواهد داشت.
فقط نکته بسیار مهم این است که کارجویان فقط از طریق اپلیکیشن تلنت کوچ می‌توانند در نمایشگاه آنلاین کار شرکت کرده و برای فرصت‌های شغلی موجود رزومه بفرستند.

نمایشگاه آنلاین کار نسبت به سایر نمایشگاه‌های این حوزه چه ویژگی‌هایی دارد؟
تاکنون چندین دوره از نمایشگاه آنلاین کار برگزار شده که با استقبال خوبی نیز روبه رو بوده است. برای مثال در دوره اول و دوم این نمایشگاه 3000 کارجو شرکت کردند که آمار بسیار خوبی است. مزیت‌های برگزاری این نمایشگاه را می‌توان به دو قسمت کارجویی و کارفرمایی تقسیم کرد.
یکی از خوبی‌های نمایشگاه آنلاین کار این است که شرکت‌های بزرگ و نام‌آشنایی مثل ایرانسل، هنکل، اسنپ، دیجیکالا و … هم در آن حضور دارند و کارجویان می‌توانند شانس خود را برای کار در آنها امتحان کنند.
شرکت در نمایشگاه کار باعث برداشته شدن محدودیت‌های زمانی و مکانی برای انجام مصاحبه می‌شود. این نمایشگاه تنها محدود به تهران نیست و کارجویان و کارفرمایان از هر شهری می‌توانند در آن شرکت کنند.
نکته دیگر این است که برخلاف دیگر نمایشگاه‌های آنلاین کار، نمایشگاه آنلاین کار تلنت کوچ تنها یکی دوبار در سال برگزار نمی‌شود. این نمایشگاه قابلیت برگزاری در دوره‌های مختلف و برای فرصت‌های شغلی خاص را دارد.
نمایشگاه آنلاین کار امکان دسترسی به فرصت‌های شغلی فراوان را فراهم می‌کند؛ فرصت‌هایی که نیاز به سابقه کاری زیادی نیز ندارند و تنها مهارت‌های فردی کارجویان و میزان علاقه‌مندی آنها به یادگیری مهم است.
کارجویان با شرکت در این نمایشگاه می‌توانند تجربه مصاحبه را بدست آورند، با رزومه نوشتن آشنا شده و برای مصاحبه آماده شوند.
ویژگی‌های مثبت این نمایشگاه تنها مختص کارجویان نیست. از هزینه‌های انجام مصاحبه‌های حضوری که بگذریم، کارفرمایان در جریان نمایشگاه آنلاین کار می‌توانند تعداد زیادی CV دریافت کرده و از بین آنها افرادی را برای مصاحبه انتخاب کنند. همچنین، کارفرمایان با شرکت در این نمایشگاه می‌توانند وقت خود را مدیریت کنند و دیگر نیاز به انجام مصاحبه‌های پی در پی نداشته باشند.
کارجویان حاضر در نمایشگاه آنلاین کار کم تجربه، اما معمولاً دارای مهارت‌های یادگیری قوی هستند. استخدام این افراد و آموزش آنها به شرکت‌ها این امکان را می‌دهد که نیروهای وفادارتری در آینده داشته باشند.
کارفرمایان همچنین می‌توانند با انجام مصاحبه‌های ویدئویی، ظاهر کارجویان را ببینند؛ امکانی که با انجام مصاحبه تلفنی در مراحل اولیه به دست نمی‌آید. این موضوع به کارفرمایان کمک می‌کند که در مراحل بعد، مصاحبه‌های حضوری باکیفیت‌تری داشته باشند.
اطلاع‌رسانی در مورد برگزاری نمایشگاه آنلاین کار در دانشگاه‌های برتر کشور و کانال‌های تلگرامی آنها انجام می‌شود. این موضوع علاوه بر جذب نیروهایی متخصص به پرسنل برندینگ شرکت‌ها نیز کمک می‌کند. لوگوی شرکت‌ها در کنار یکدیگر قرار می‌گیرد و تبلیغات آنلاین برای آنها مزیت بزرگی خواهد بود.
کمی درباره دوره جدید نمایشگاه آنلاین کار و دوره‌های بعدی آن بگویید. نمایشگاه‌های بعدی مختص به چه فرصت‌های شغلی‌ای خواهد بود؟
یکی از مزایای نمایشگاه کارآنلاین وابسته نبودن آن به زمان و مکان است؛ در نتیجه قابلیت برگزاری آن در طول سال به دفعات وجود دارد. برای هدفمندتر شدن این نمایشگاه هم برای کارجویان و هم شرکت‌ها، ما تصمیم گرفتیم آن را به صورت تخصصی برگزار کنیم. برای مثال تمرکز نمایشگاه آنلاین کار که 26 تا 28 بهمن ماه برگزار خواهد شد بر روی برنامه‌نویسی و و IT خواهد بود .
این مزیت باعث می‌شود شرکت‌ها و سازمان‌ها به دنبال جذب افرادی با مهارت‌های مشخص باشند. دوره بعدی این نمایشگاه اسفندماه و با تمرکز بر روی فروش و مارکتینگ خواهد بود و نمایشگاه بعدی نیز در اردیبهشت ماه و با هدف جذب نیرو در زمینه حسابداری و امور اداری برگزار می‌شود.

در صورتی که علاقه‌مند هستید در کنار بهترین شرکت‌های ایرانی در نمایشگاه آنلاین کار شرکت کنید، از طریق لینک زیر فرم ثبت‌نام را تکمیل کنید: 
ثبت‌نام در نمایشگاه آنلاین کار تلنت کوچ

41+

Tweet

Share

Plus one

Share

تگ‌ها:

مطالب مشابه
تغییر دادن دنیا آنقدرها هم که فکر می‌کنید سخت نیست؛ دنیا رو تغییر بدهشاید وقتی با این پرسش مواجه می‌شوید که چگونه می‌توانید دنیا را تغییر دهید، پاسخ…2020-02-05کارجویان037+هر آنچه باید درباره نمایشگاه آنلاین کار بدانید (گفتگو با سحرناز امیرطهماسب – مدیر محصول تلنت کوچ)نمایشگاه آنلاین کار هر ساله در چند نوبت توسط وب‌سایت تلنت کوچ برگزار خواهد شد. شرکت…2020-02-02کارفرمایان041+چرا باید تازه فارغ‌التحصیلان را استخدام کنیم؟نیم نگاهی به آگهی‌های شغلی نشان می‌دهد که بیشتر کارفرمایان به دنبال استخدام افرادی با…2020-01-20کارفرمایان044+چگونه بدون داشتن تجربه کافی کار پیدا کنیم؟«بدون داشتن تجربه و سابقه شغلی چه طور کار پیدا کنم؟» برای بسیاری از کسانی…2020-01-20کارجویان07+مصاحبه ویدیویی چیست و در چه شرایطی باید از آن استفاده کنیم؟فراگیر شدن استفاده از گوشی‌های هوشمند و سرعت و کیفیت اینترنت، زوایای متعددی از زندگی…2020-01-19کارفرمایان041+همه چیز درباره قانون کار پاره وقتبا مفهموم قانون کار پاره وقت یا نیمه وقت آشنا هستید؟ گاهی بنا به دلایلی…2020-01-14کارجویان040+زنان چه نقشی در رشد سازمان‌ها دارند؟ مدیران زن بهترند یا مردان؟احتمالا شما هم با کلیشه‌های جنسیتی رایج را در محیط‌های کاری روبه رو شده‌اید. نظراتی…2020-01-13کارجویان039+قرارداد آزمایشی چیست؟ (گفت‌وگو با بهناز حمزه، مدیر منابع انسانی ایران تلنت)قرارداد آزمایشی برای بسیاری از کارجویان و کارفرمایان مفهومی آشنا است. طبق این قرارداد که…2020-01-07کارجویان144+
نوشته هر آنچه باید درباره نمایشگاه آنلاین کار بدانید (گفتگو با سحرناز امیرطهماسب – مدیر محصول تلنت کوچ) اولین بار در وبلاگ ایران تلنت. پدیدار شد.